דני בנימין – אסטרטגיה שיווקית וייעוץ עסקי בארץ ובחו"ל

אסטרטגיית שיווק

גיבוש אסטרטגיית שיווק מאפשר לנו לרכז את המשאבים שלנו (שהם תמיד מוגבלים) בהזדמנויות המתאימות ביותר על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור העסק שלנו מבחינת מכירות ויתרון תחרותי לטווח הארוך. אני מעמיד לרשותכם את הניסיון הרב בהובלת תהליכים אסטרטגיים כדי שיחד נוכל לגבש אסטרטגיה שיווקית המתאימה לכם ולהכין תוכנית מעשית לביצוע בהמשך שגם תביא לתוצאות.

רצוי שלכל ארגון תהיה אסטרטגייה שיווקית כי בעצם זו מפת הדרכים של הארגון כדי להשיג את מטרותיו. האסטרטגיה חייבת לעבור עדכון תקופתי כי הסביבה משתנה ללא הרף ואסטרטגיה שהייתה טובה אשתקד אינה בהכרח טובה לתקופה הקרובה.

אסטרטגיית שיווק היא קריטית במיוחד עבור כל עסק שרוצה לגדול או לחדור לשווקים

לא ניתן לגבש אסטרטגיות שיווק על בסיס אינטואיציות או משאלות לב, להוריד תבנית מהאינטרנט או להעתיק את האסטרטגיה של עסקים אחרים כי לכל עסק אסטרטגיה ייחודית שלו שגובשה כדי להתאים לתנאים הייחודיים בו הוא נמצא, למשאבים הספציפיים של העסק, למטרות הייחודיות של בעלי העסק ולרצון בעל העסק מבחינת התפתחות העסק שלו. מלבד זאת, האסטרטגיה חייבת להתבסס על מחקר שוק/חקר שווקים, על ניתוח המגמות, סביבת הפעילות הקיימת והמתוכננת, על תרבות הצריכה בשווקי היעד ועל סקירת מתחרים והיתרונות היחסיים מול התחרות.

מי שלא מכין אסטרטגיה שיווקית ופועל באופן אינטויטיבי או כתגובה למה שקורה בפועל, אינו ממצא את הפוטנציאל שלו ולא יכול לבנות לעצמו תוכנית ראויה, דבר שגורם לבזבוז משאבים, הקטנת רווח וכמובן עיכוב בבניית המותג. חייבים להכין אסטרטגיות שיווק נפרדות לכל שוק, למרות שלפעמים אפשר להשתמש באותה אסטרטגיה במדינות שדומות אחת לשנייה.

התוכניות העסקיות ותוכניות העבודה שנגזרות מאסטרטגיית השיווק משמשות לנו ככלים אופרטיביים לטווח הקצר והמיידי: מה לעשות, מתי לעשות, עם מי לעשות, כמה זה יעלה לנו וכמה נקבל בתמורה. התוכניות הן פועל יוצא של האסטרטגיה ועוברים עדכון או שינוי בהתאם לנסיבות.


תרצו לדעת אם כדאי לגבש או לרענן אסטרטגייה שיווקית עבור העסק שלכם? רוצים לשמוע יותר פרטים? תקישו על הכפתור למטה כדי ליצור איתי קשר.
 

דילוג לתוכן