אסטרטגיית שיווק כחלק מאסטרטגיה עסקית

בית - אסטרטגיית שיווק

גיבוש אסטרטגיית שיווק מאפשר לנו לרכז את המשאבים שלנו (שהם תמיד מוגבלים) בהזדמנויות המתאימות ביותר על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור העסק שלנו מבחינת מכירות ויתרון תחרותי לטווח הארוך. אני מעמיד לרשותכם את הניסיון הרב בהובלת תהליכים אסטרטגיים כדי שיחד נוכל לגבש את האסטרטגיה המתאימה לכם ולהכין תוכנית מעשית לביצוע בהמשך.שגם תביא לתוצאות.

רצוי שלכל ארגון תהיה אסטרטגיה כי בעצם זו מפת הדרכים של הארגון כדי להשיג את מטרותיו. האסטרטגיה חייבת לעבור עדכון תקופתי כי הסביבה משתנה ללא הרף ואסטרטגיה שהייתה טובה אשתקד אינה בהכרח טובה לתקופה הקרובה.

אסטרטגיית שיווק היא קריטית במיוחד עבור כל עסק שרוצה לגדול או לחדור לשווקים

לא ניתן לגבש אסטרטגיה על בסיס אינטואיציות או משאלות לב, להוריד תבנית מהאינטרנט או להעתיק את האסטרטגיה של עסקים אחרים כי לכל עסק אסטרטגיה ייחודית שלו שגובש כדי להתאים לתנאים הייחודיים בו הוא נמצא, למשאבים הספציפיים של העסק, למטרות הייחודיות של בעלי העסק ולרצון בעל העסק מבחינת התפתחות העסק שלו. מלבד זאת, האסטרטגיה חייבת להתבסס על מחקר שוק/חקר שווקים, על ניתוח המגמות, סביבת הפעילות הקיימת והמתוכננת, על תרבות הצריכה בשווקי היעד ועל סקירת מתחרים והיתרונות היחסיים מול התחרות.

 
 
שלב זה יכול לקחת בין שבוע לחצי שנה, תלוי במוצר או השירות אותו אנו רוצים לשווק ובשוק היעד. הוא מבוצע יחד אתכם או עם הצוות הניהולי שלכם לאחר ותוך כדי לימוד ושיחות עם הגורמים הרלוואנטיים.

מי שלא מכין אסטרטגיה ופועל באופן אינטויטיבי או כתגובה למה שקורה בפועל, אינו ממצא את הפוטנציאל שלו ולא יכול לבנות לעצמו תוכנית ראויה, דבר שגורם לבזבוז משאבים, הקטנת רווח וכמובן עיכוב בבניית המותג. לכל שוק חייבים להכין אסטרטגיה נפרדת למרות שלפעמים אפשר להשתמש באותה אסטרטגיה במדינות שדומות אחת לשנייה.

התוכניות העסקיות ותוכניות העבודה שנגזרות מהאסטרטגיה משמשות לנו ככלים אופרטיביים לטווח הקצר והמיידי: מה לעשות, מתי לעשות, עם מי לעשות, כמה זה יעלה לנו וכמה נקבל בתמורה. התוכניות הן פועל יוצא של האסטרטגיה ועוברים עדכון או שינוי בהתאם לנסיבות.

 תרצו לדעת אם כדאי לגבש או לרענן אסטרטגיה עבור העסק שלכם? רוצים לשמוע יותר פרטים? תקישו על הכפתור למטה כדי ליצור איתי קשר.